Rowerzysto zostaw chodnik!

Aktualności 23.09.2014
Z Bike_S korzystamy w drodze do szkoły, pracy, na spotkanie towarzyskie, albo do sklepu. Po uruchomieniu Szczecińskiego Roweru Miejskiego w naszym mieście wzrosła liczba rowerzystów, którzy korzystają z głównych dróg miasta. Jak to robić, by nie zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu? Kiedy możemy jeździć po chodniku? Jak powinniśmy się włączać do ruchu? Jak kończyć jazdę na Bike_S? O tym jak powinniśmy się zachowywać na drodze opowiada specjalista ,Filip Grega. 

Komentarze

Kleofas bardzo poważne jest potracenie rowerem , porównywalne do przywaleniem w słup i przewrotkę. A byłeś kiedyś potrącony na rowerze przez auto ze złamanymi rękoma i nogami o obojczyku nie wspomnę ????
26.09.2014 4:22 Paweł
To ja powiem tak . Piesi i ci co też są kierowcami , rowery na drogę spoko , wyobraźcie sobie Szczecińska Masę Krytyczna x 100 na całym mieście. A więc musimy bardziej drogi korkować n Masach :P
26.09.2014 4:18 Paweł
Czemu Szczecin jest taki zacofany? W innych miastach w Polsce jest rower miejski, są drogi rowerowe, nie ma problemu. W przypadku brak dróg, rowerzyści jeżdżą po chodnikach i jakoś nikt nie robi z tego problemu. Po co z powrotem korkowac miasto? Przecież tacy rowerzyści tylko to będą robić na jezdni? Po to właśnie wprowadzono SRM żeby był alternatywą dla KM. A nie po to żeby utrudniał ruch na drogach.
24.09.2014 11:10 Marcin
W Niemczech po chodniku można jeździć do 10-tego roku życia.
24.09.2014 9:01 Ula
Sam jezdze rowerem, ale uwazam, ze rowerzysci ktorzy boja sie jezdzic po jezdni powinni po prostu wybierac inny srodek transportu, pieszo, autobusem, samochodem, a nie rowerem chodnikami. Narzekanie na kierowcow - zgoda, ale rowerzysci dzwoniacy na pieszych albo majacy do nich pretensje, co nie raz widzialem, wcale nie sa od wariatow w autach lepsi. Potracenia pieszych przez cyklistow tez sie niestety zdarzaja. Najgorzej jest jednak gdy jest sciezka, a rower i tak jedzie chodnikiem lub jezdnia, widze cos takiego codziennie, rece opadaja.
24.09.2014 8:42 Kleofas
Potrącony nie raz, nie dwa i nie trzy.. Tak jak mówi Oskar - wymuszenia pierwszeństwa i totalna ignorancja ze strony wielu kierowców to norma w Polsce. Niestety nie zjadę na chodnik. Poruszam się na zbyt cienkich oponach by zabijać przyjemność z jazdy po chodniku. Kierowcom rowerzyści przeszkadzają na ulicy. Pieszym na chodniku. Ale gdyby tak więcej tolerancji i zaufania?
24.09.2014 8:22 Krzychu
Chyba autor/autorzy filmu ,,instruktażowego" nigdy nie jeździli rowerem po Szczecinie. Już nie mówię o dużych skrzyżowaniach, ale kilka wymuszeń pierwszeństwa, parę sytuacji, które o mało nie skasowały mnie jak i roweru sprawiły, że po prostu traci się zaufanie do kierowców (bo nie wiesz kto akurat siedzi za kółkiem) i wybiera się chodnik. Dla własnego bezpieczeństwa, zachowując przy tym szacunek i kulturę względem pieszych oczywiście.
23.09.2014 23:36 oskar
Socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju...
23.09.2014 22:42 średni
Pozostałej reszcie Europy jeżdżenie po chodniku nie przeszkadza.... i każdy szanuje każdego. Poza tym Ci rowerzyści naprawdę nikomu nie przeszkadzają. Nie róbcie z igły wideł.
23.09.2014 21:47 Helena
niech piesi tez przestana chodzić po ścieżkach/drogach rowerowych, kierowcy zaczną szanować rowerzystów, a wtedy rowerzyści nie będą jeździć po chodnikach,
23.09.2014 21:13 macko
Przepisy przepisami a potrąceni moi znajomi potrąconymi i kierowcy co nawiali to nawiali :) Mnie nikt nie potrącił bo przelatuję jak burza nieważne czy chodnikiem czy schodami czy trawnikiem. Najważniejsze nie dać się złapać :)
23.09.2014 20:17 Łukasz
Skomentuj